Video stało się jednym z najbardziej popularnych i skutecznych narzędzi marketingowych oraz sposobem komunikacji w erze cyfrowej. Video stało się tak popularne z kilku powodów:

  1. Video jest łatwe do konsumpcji –  jest łatwiejsze do konsumpcji niż tekst lub obrazy, ponieważ widzowie nie muszą poświęcać czasu na czytanie lub analizowanie informacji. Wystarczy, że klikną przycisk „odtwarzaj” i już mogą się skupić na treści.
  2. Video jest atrakcyjne – oferuje dynamiczne wrażenia wizualne i dźwiękowe, co przyciąga uwagę widzów. Wideo umożliwia również przedstawienie informacji w sposób bardziej interesujący i atrakcyjny niż tekst lub zdjęcia.
  3. Wideo jest skuteczne – może być skuteczne w przekazywaniu przesłania i zachęcaniu widzów do podejmowania określonych działań. Wideo może skutecznie budować świadomość marki, zwiększać zaangażowanie i sprzedaż produktów lub usług.
  4. Video jest łatwe do udostępniania i dystrybucji – może być łatwo udostępniane za pośrednictwem różnych platform, takich jak YouTube, Facebook, Instagram czy Twitter. To umożliwia łatwe i szybkie dotarcie do szerokiej publiczności.

Fenomen video ma również wpływ na sposób, w jaki konsumujemy media i komunikujemy się ze sobą. Stało się jednym z głównych sposobów, w jaki konsumujemy treści, a platformy wideo takie jak YouTube czy TikTok stały się jednymi z najpopularniejszych serwisów internetowych na świecie.

Poznaj 5 powodów dla których warto nagrywać backstage swojej pracy!

  1. Pokazanie procesu tworzenia – Nagrywanie backstage swojej pracy daje możliwość pokazania widzom, jak powstaje dany produkt lub usługa. Może to być bardzo ciekawe i pouczające, a także pozwala na zrozumienie, ile wysiłku i pracy włożono w daną rzecz.
  2. Budowanie relacji z odbiorcami – Udostępnianie backstage’u swojej pracy pozwala na budowanie więzi z odbiorcami, którzy mogą poczuć się bardziej zaangażowani w proces tworzenia produktu lub usługi. Może to prowadzić do większej lojalności klientów i zwiększenia zaangażowania w markę.
  3. Zwiększenie widoczności marki – Nagrywanie backstage’u swojej pracy i udostępnianie go na różnych platformach społecznościowych może przyciągnąć uwagę nowych potencjalnych klientów i zwiększyć widoczność marki. Warto pamiętać, że ludzie chętniej kupują od firm, którym ufają i których historię znają.
  4. Kreowanie wizerunku eksperta – Pokazywanie procesu tworzenia i udostępnianie backstage’u swojej pracy może przyczynić się do kreowania wizerunku eksperta w swojej dziedzinie. Jeśli udostępniane treści są wartościowe i pouczające, może to przyciągnąć uwagę nowych odbiorców i zwiększyć zaangażowanie w markę.
  5. Inspiracja dla innych – Nagrywanie backstage’u swojej pracy może również inspirować innych do podjęcia działań w swojej dziedzinie. Może to być szczególnie ważne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z daną branżą i potrzebują motywacji do działania.